Kim tutar seni 🙂

Direksiyon Sınavını
Kazandıktan Sonra

Bu ne güzel bir haber böyle . Öncelikle sizleri tebrik ederim . Başardınız ! Bunu siz başardınız ! Onlarca teorik ve direksiyon eğitime göğüs gerdiniz ve amacınız için gözünü bile kırpmadan çalıştınız . Buraya bu ehliyeti kazanmaya hak kazandığınız için bunu başardığınız için onlarca güzel şey söylemek istiyorum ama şimdilik abartmayalım 🙂 Peki bakalım direksiyon sınavını kazandıktan sonra ne yapmalısınız ?

Ne YAPMALIYIM?

 • Kalan ödemenizin tamamını (varsa) ve sertifika ücretini ödeyerek, belgenizi üç gün içinde kurstan alınız.

  İlk önce Nüfüs Müdürlüğünden randevu almalısınız . İnternetten  yada ALO 199 dan Randevu alınız. 81 ilden ve Ankara’nın bazı ilçelerinden de randevu alabilirsiniz

 • E devlet üzerinden randevu almak için buraya tıklayınız .

 • Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğünden randevu almak için buraya tıklayınız . 

Size verdiğimiz sertifika ile birlikte;

o Ziraat Bankası ATM lerinden
o GİRİŞ tuşuna=KARTSIZ İŞLEMLER
basılır. Sırayla
o TÜRKÇE
o ÖDEME İŞLEMLERİ
o VERGİ ÖDEMLERİ
o SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİMLİK
YENİLEME
o SÜRÜCÜ BELGESİ İŞLEMLERİ
o İLK BAŞVURU/SINIF EKLEME

Şimdi serfikanızı aldınız , randevunuzu aldınız , Ziraat ATM de yukarıdaki tuşları basıp ehliyet harcını yatırdınız . Makbunuzu ve serfikanızı alıp randevu almış olduğunuz nüfus müdürlüğüne gidiyorsunuz . Bu kadar 🙂 Aşağıda ehliyet harçları ücretleri yer almaktadır . Tebrik eder kazasız sürüşler dileriz .

TC Kimlik No girilerek

B Otomobil Sınıfı : 5,165.45 TL 

A A1 A2 Motosiklet Sınıfı : 2,528.40 TL

Ehliyet harç ücretini ödüyeceksiniz  . Sizlere verdiğimiz sertifikanın içerisine , Ziraat ATM den aldığınız makbuzu koymayı unutmayın . Sertifikanız ve makbuzunuz ile birlikte randevu almış olduğunuz nüfus müdürlüğüne gittikten sonra sizlere geçiçi ehliyet belgesi  verecekler . Bu A4 kağıdı ile birlikte artık araç kullabilirsiniz. Tebrikler 🙂 Bundan sonraki hayatınızda sizlere başarılar dileriz . Önce insan , önce yaya ! Hoşçakalın .

Direksiyon Sınavını Kazandıktan Sonra
Direksiyon Sınavını Kazandıktan Sonra
 
 

Sınavını KazandıktanSonra İşlemler

Direksiyon sınavını kazandıktan sonra sertifikanızı kursumuzdan alacaksınız . Sonra nüfus müdürlüğünden ehliyet için randevu alacaksınız . Direksiyon sınavını kazandıktan sonra ehliyet alma süresi 2 senedir . Yani sertifikanızı 2 sene içerisinde nüfus müdürlüğüne gidip ehliyete çevirmelisiniz . Sertifikanız ile araç kullanamazsınız . Nüfus müdürlüğü sizlere geçici ehliyet belgesi verecektir . Geçici ehliyet belgesi ile araç kullanmaya başlayabilirsiniz . Ehliyetiniz 3 iş günü içerisinde adresinizde ulaşacaktır .Daha çok bilgi için linklere tıklayın .

Bazı Fotoraflar

Bizi Unutma 🙂

Ankara da 30 yıla aşkındır faaliyet gösteren Çelik Sürücü Kursu; kurulduğu gün itibariyle, daima müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı amaç edinmiştir. Uzman eğitmen kadrosu ile yalın bir kurs anlayışının ötesinde, güler yüzle ve teknolojik imkanları kullanarak kursiyerlerine hizmet sunmaktadır.

Ne YAPMALIYIM?

Sürücü sertifikalarının hazırlanması

Direksiyon sınavını kazandıktan sonra adayların sürücü sertifikası, sürücü kursu tarafından hazırlanarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne onaya gönderilir. Sertifikalarınız Milli Eğitimdeki yoğunluğa göre ortalama 1 hafta içerisinde onaylanır ve sürücü kursuna geri gönderilir. Onaylanan sertifikalar kursiyerlere teslim edilir.

Ehliyet başvuru işlemleri

Sürücü sertifikalarını kursunuzdan teslim aldıktan sonra bunları 2 yıl içerisinde ehliyete dönüştürmelisiniz. Bu süre içerisinde ehliyet için başvurunuzu yapmazsanız sertifikanız iptal oluyor ve tekrar ehliyet sınavına girmeniz gerekiyor.

Ehliyet başvuru işlemleri nüfus müdürlükleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Ehliyet başvuru için gerekli belgeler

 • Sürücü Sertifikası
 • Ehliyet sağlık raporu
 • Ehliyet harçları yatırıldığına dair dekont
 • Sürücü kursu dosyası
 • Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği
 • 2 adet biyometrik vesikalık fotoğraf
 • Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan.
 • Parmak izi

Ehliyet başvurusunu yaptıktan sonra ehliyetiniz 15 gün içerisinde düzenlenerek PTT kargo ile ikametgah adresinize gönderilir. Bu süre içerisinde araç kullanabilmeniz için nüfus müdürlüğünde size geçici ehliyet belgeniz verilir. Bu belgenin geçerlilik süresi 15 gündür. 15 günün sonunda artık geçici belge ile araç kullanamazsınız.


direksiyon-sinavini-kazandiktan-sonra
ehliyet sınavını geçtikten sonra
direksiyon-sinavini-kazandiktan-sonra
ehliyet sınavını geçtikten sonra
direksiyon-sinavini-kazandiktan-sonra
direksiyon-sinavini-kazandiktan-sonra

Soru Sor

Sana Yardımcı OlmayaHer zaman Hazırız !

Direksiyon sınavını kazandıktan sonra ehliyet alma süresi hakkında aklına takılan her şey de bize soru sorabilirsin . Sorularına cevap aramak için elimizden geleni yapacağız . 

Related Posts

Comments (5)

 • Eray
  Eray May 12, 2023 at 3:45 pm

  Cok iyi cok profesyonel bi ekip herkese tavsiye ederim

 • Hatice
  Hatice October 16, 2023 at 8:35 pm

  Erol Hoca tanıdığım en iyi hocalardan biri olabilir sayesinde tek seferde geçtim sınavı. Samimiyeti, içtenliği ve güler yüzüyle tüm sürecin üstesinden kolaylıkla gelmem için elinden geleni yaptı. Tüm her şey için kendisine ve Çelik sürücü kursuna çok teşekkür ediyorum.

 • Gamzenur Yiğit
  Gamzenur Yiğit October 31, 2023 at 7:29 pm

  Süreç boyunca benim kadar hatta benden daha çok çabalayan Ümit hocama, Alperen Hocama ve Saadet Hanıma çok teşekkür ediyorum. Her derse keyifle başladım keyifle,başarıyla sonlandırdım sizlerin sayesinde.İyi ki Çelik sürücü kursu İyi kii Desteğinize,Emeğinize,Çabanıza sağlık..

 • Nazmiye gokce
  Nazmiye gokce December 27, 2023 at 1:00 am

  Can hocalarım başta saadet hocam muhteşemsiniz iyiki tanıdım sizi iyiki varsınız ümit hocam ve alperen hocam vermiş olduğumuz destek için minnettarım sizlere ayrı ayrı teşekkür ederim emeğinize sağlık sayenizde başardım

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.*