Başarılar 🙂

Elektronik Sınav İçin
Ders Notları

Bildiğimiz üzere elektronik sınavda 4 ana başlık altında sorular sorulacak . İlk Yardım , Trafik Adabı , Motor ve Araç Tekniği , Trafik ve Çevre Bilgisi .Ehliyet ders notları içerisinde Yusuf Hocamız sizler için bu konuları ele aldı ve videolu olarak anlattı. Sizler ise tek yapmanız gereken şey arkanıza yaslanmak . Bu sektörde 25 yıldan fazla deneyimi olan Yusuf Hocamızdan tüyoları almak , elektronik sınavı başarılı ile geçmenize neden olacağına eminiz !  

ELEKTRONİK SINAV İÇİN DERS NOTLARI

Eğitmenimiz Yusuf Çelik ile birlikte ehliyet ders notları bölümünde öğrencilerimize ilk yardım ,trafik adabı , motor ve araç tekniği , trafik ve çevre bilgisi derslerini video anlatımlı olarak gerçekleştirdik . Sınavlarda ince ayrıntıları yakalamayı ve Yusuf Hocamızın önemli gördüğü yerleri işaretledik ve üzerine parmak bastık . Bu şekilde öğrencilerimiz bu dersleri özet şeklinde dinleyebilecekler. Ehliyet sınavı ders notları sizlere doğru sürücü olmanız konusunda büyük bir avantaj sağlıyacağını düşünüyoruz. Buraya tıklayarak bu bölümün yazı kaynağına ulaşabilirsiniz. Önceden çıkmış sınav soruları çözmek için buraya tıklayınız .

İlk Başta Çalışma TavsiyeleriE-Eğitim

Ehliyet Ders Notları sınavı kazandırabilir . Burada önemli olan şey bol bol ehliyet sınav soruları çözmek ve ders notlarına göz gezdirmektir. Yusuf Hocamız sizlerin bu sınavda daha başarılı olmasını sağlamak için çıkmış soruların ve ders notlarının konu anlatımlı videoları paylaştı . Önerimiz web sitemiz üzerinden çıkmış soruları çözmeniz yanlış yaptığınız yerleri de Yusuf Hocamızdan dinlemeniz sizleri başarıya götürecektir .

Neye Dikkat ETMELİYİZ ?

  • Sınavda 50 soru içerinden en az 35 doğru yapmalısınız.

  • Sınavın süresi 45 dakikadır bu yüzden bu sınıra dikkat etmelisiniz.

  • Kopya çekerken yakalanmanız durumunda sınavınız geçersiz sayılacak ve bir yıl süre ile bu sınava giremiyeceksiniz.

  • Elektronik iletişim araçlarıyla kopya çekmeniz, yerinize başka birinin sınava girdiğinin belirlenmesi veya organize olarak kopya çekme eylemine karıştığınızın tespit edilmesi durumunda bir yıl süreyle sınava alınmayacaksınız.

  • Elektronik Sınav Ders Notları
    Elektronik Sınav Ders Notları
  • Sınav sırasında çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazları yanınızda bulundurmayınız. Bu araçları yanınızda bulundurmanız ve kopya çekmeye teşebbüs etmeniz hâlinde sınavınız geçersiz sayılacaktır.

Sınav  KONUMU
Tavsiyelerimiz

Kazanmak için Yapmanız Gerek

Elektronik Sınav

Sürücü belgesi olan, yani ehliyet sınavını geçmiş pek çok insanın “Teorik sınav çok kolay, çalışmana bile gerek yok.” dediğini duymuş olabilirsiniz. İlk yardım, trafik adabı, araç tekniği, trafik ve çevre ders konularını kapsayan bu sınavda mantık yürüterek doğru cevaba ulaşacağınız sorular da mevcut. Ancak yine de her soru için bunu söyleyemeyiz. Elektronik Sınav Ders Notları çalışmanız burada hayati bir önem taşımaktadır. 

Üstelik araç kullanacak olmanın da trafikte pek çok sorumluluğu beraberinde getirdiğini unutmamak gerekir. Yani hem kendi güvenliğiniz hem de trafikteki diğer bireylerin güvenliği için teorik sınav öncesi dersleri almanızı öneririz.

Öğrendiğiniz ya da çalıştığınız konular sonrasında konu hakkında testler çözmek, konuları pekiştirmek bakımından size yardımcı olacaktır.

Çıkmış Sınav Soruları

Ehliyet sınavı çıkmış sorular çözmek gireceğiniz online teorik sınavda karşılaşacağınız sorular hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar. Özellikle bir sınavda çıkan tüm soruları yani 50 soruluk ehliyet sınavı soruları çözmek, kaç puan aldığınızı da gösterebileceği için oldukça faydalı. Ehliyet sınavı çıkmış sorular sorulara Çelik Sürücü Kurslarının internet sayfalarından ya da kursumuzun size vereceği kitapçıklardan ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde ehliyet ders notları bölümü sınav sorularına hakim olmanızı sağlayacaktır .

Test şeklinde olan ve “ehliyet sınavı” olarak da bilinen bu sınava hazırlandınız, sınava gireceğiniz gün gelip çattı… Elbette en önemli olan şey sınava geç kalmamak. Eğer sınavdan kimse çıkmamışsa sınava geç kalan aday sınav alanına girebiliyor, ama bu riskli durumu göze almak istemezsiniz, değil mi?

Çelik Sürücü kursundan sınav giriş belgenizi sınav öncesinde almalı ve sınavda yanınızda götürmelisiniz. Bunun yanı sıra nüfus kâğıdı, pasaport gibi kimliğinizi belirten resmi bir belgeyi yanınızda götürmelisiniz. Bu arada gerekli detaylar sınav kâğıdınızda yazıyor; ama sınava cep telefonu gibi elektronik aletler, hesap makinesi gibi cihazlar ya da not götürmeniz yasak. Bu cihazlar sınava alınmamanıza, sınava girmişseniz de sınavın geçersiz sayılmasına neden olabilir.

Alarm Kurun !

Teorik sınava hazırlanırken kendinize bir takvim belirleyerek hedefler koymalısınız. 3 dersi aynı anda çalışmak yerine birer ay arayla tek tek çalışmalısınız. Eğer kursa gitmeyecekseniz, yardımcı kitaplar edinerek ve önceden çıkmış olan soruları çözerek deneyim kazanabilirsiniz. Sürücü adaylarını en fazla zorlayan sorular motor dersinden çıkıyor. Amortisör, volan, diferansiyel, alternatör, distribütör kelimelerini duyduğunuzda kendinizi turist gibi hissediyorsanız; teknik konulardan anlayan bir tanıdığınızdan yardım alarak, araç içerisinde bu parçaları size göstermesini isteyebilirsiniz. Motor dersine görsel hafızanızı kullanarak çalıştığınızda daha faydalı olduğunu göreceksiniz. Elektronik Sınav Ders Notları bölümünde Yusuf Hocamız sizlere hem görsel hem de işitsel eğitim sunmaktadır. 

Ehliyet Ders Notları

Soru Sor

Sana Yardımcı OlmayaHer zaman Hazırız !

Ehliyet ders notları hakkında aklına takılan her şey de bize soru sorabilirsin . Sorularına cevap aramak için elimizden geleni yapacağız . 

Related Posts

Comments (5)

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.*