•  elektronik sınav için dersler
  •  elektronik sınav için dersler
  •  elektronik sınav için dersler
  •  elektronik sınav için dersler
Device Slider

Çalışma Tavsiyeleri E-Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen elektronik sınava hazırlanmak için Çelik Sürücü Kursu web sitesini kullanabilirsiniz.Bu durumda, çok sayıda ehliyet elektronik sınav sorularını çözmek ve ders notlarını incelemek çok önemlidir. Yusuf Hocamız, bu sınavda daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olmak için çıkmış soruların yanı sıra ders notlarının konu anlatımlı videolarını paylaştı. Web sitemiz üzerinden çıkan soruları çözmeniz ve yanlış yaptığınız yerleri Yusuf Hocamızdan dinlemeniz, sizin için başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Neye Dikkat ETMELİYİZ ?

  • Elektronik sınav da 50 soru içerinden en az 35 doğru yapmalısınız.

  • Elektronik sınav da süresi 45 dakikadır bu yüzden bu sınıra dikkat etmelisiniz.

  • Elektronik sınava girmeden önce elektronik sınava hazırlık bölümüne bol bol çalışalım .

Sınav  KONUMU
Tavsiyelerimiz

Kazanmak için Yapmanız Gerek

Ehliyet Dersi

Sürücü belgesi elektronik sınavını geçmiş birçok kişinin, teorik sınav çok basit ve çalışmaya bile gerek yok diyor. Bu sınavda ilk yardım, trafik adabı, araç tekniği, trafik ve çevre ders konularını kapsayan sorular da mevcuttur. Mantık kullanarak doğru cevaba ulaşmanız gerekir. Bununla birlikte, her soru için bunu belirtemeyiz.

Bununla birlikte, araç kullanmanın trafikte birçok sorumluluğu beraberinde getirdiğini unutmamak gerekir. Bu nedenle, hem kendinizin hem de trafikteki diğer insanların güvenliğini korumak için elektronik sınav öncesi eğitim almanızı tavsiye ederiz.

Öğrendiğiniz ya da çalıştığınız konular üzerine testler çözmek, konuları pekiştirmenize yardımcı olacaktır. Elektronik sınava girmeden önce dersler bölümüne çok fazla zaman ayırmalıyız.

elektronik sınav için dersler
elektronik sınava hazırlık

Önceden  Çıkmış Sınav Soruları

Önceden çıkmış  ehliyet sınavı sorular çözmek gireceğiniz online teorik sınavda karşılaşacağınız sorular hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar. Özellikle bir sınavda çıkan tüm soruları yani 50 soruluk ehliyet sınavı soruları çözmek, kaç puan aldığınızı da gösterebileceği için oldukça faydalı. Ehliyet sınavı çıkmış sorular sorulara Çelik Sürücü Kurslarının internet sayfalarından ya da kursumuzun size vereceği kitapçıklardan ulaşabilirsiniz. 

Test şeklinde olan ve “ehliyet sınavı” olarak da bilinen bu sınava hazırlandınız, sınava gireceğiniz gün gelip çattı… Elbette en önemli olan şey sınava geç kalmamak. Eğer sınavdan kimse çıkmamışsa sınava geç kalan aday sınav alanına girebiliyor, ama bu riskli durumu göze almak istemezsiniz, değil mi? 

Sınava girmeden önce, Çelik Sürücü Kursundan sınav giriş belgenizi almanız ve yanınızda bulundurmanız gerekir. Bunun yanı sıra pasaport veya nüfus kâğıdı gibi kimliğinizi gösteren resmi bir belgeyi yanınızda bulundurmalısınız. Sınava girerken, cep telefonu gibi elektronik cihazlar, hesap makinesi gibi cihazlar veya notlar getirmek yasaktır. Bu cihazlar, sınava girmiş olsanız bile sınavınızın geçersiz sayılmasına neden olabilir. Elektronik sınava girmeden önce, bölümün elektronik sınava hazırlanma konusunda çok çalışmamız gerekecek.

elektronik sınav için dersler
elektronik sınav için dersler

Alarm Kurun !

Elektronik sınava hazırlanırken kendinize hedefler koymanız gerekir. 3 dersi aynı anda çalışmak yerine her ay ayrı ayrı çalışmak daha iyidir. Eğer kursa gitmeyeceksiniz, önceden çıkmış soruları çözerek deneyim kazanabilirsiniz. Motor dersi, sürücü adaylarını en çok zorlayan sorulardan biridir. Amortisör, volan, diferansiyel, alternatör ve distribütör gibi kelimeleri duyduğunuzda kendinizi turist gibi hissediyorsanız, teknik konulardan anlayan bir tanıdığınızdan yardım alarak, aracınızın içinde bu parçaları size göstermesini isteyebilirsiniz. Görsel hafızanızı kullanarak motor dersine çalışmanın daha faydalı olduğunu göreceksiniz. Elektronik sınava girmeden önce dersler bölümüne çok fazla zaman ayırmalıyız.

2017’den Sonra Sınav Sistemi Değişti

2017 yılında yeni başlatılan e-sınav sistemine başvurular bazı il ve ilçelerde sınırlı sayıda kontenjanla kabul ediliyor. Teorik sınav 60 dakika sürerken, dokunmatik bilgisayar ekranlarını kullanan e-sınav 45 dakika sürer. Her iki sınava da başarısız olursanız dört kez girme hakkınız vardır. E-sınava katılan bir sürücü adayı, sınavda başarısız olması durumunda normal sınava geçiş talebinde bulunamaz. Bununla birlikte, bir sınavdan e-sınava geçmek mümkün olabilir.

Ehliyet sınavı soruları, yeni uygulamalarla birlikte elli sorudan oluşuyor. Bunların 12'si ilk yardım, 23'ü trafik, 9'u motor ve 6'sı trafik adabı alanlarında. Ehliyet sınavını geçmek için en az 35 soruya doğru cevap vermeniz gerekir. Sınavda bilmediğiniz soruları da cevaplayabilirsiniz çünkü yanlış cevaplar doğru cevapları getirmez.

Elektronik ehliyet sınavı kuralları

Halihazırda, ehliyet deneme sınavı öncesinde gireceğiniz yeri öğrenmek için internette bir platform yok. Sürücü kursları, sınava giriş belgenizi onaylarken size bu bilgiyi sağlar. Bu belge sınava girmenize izin vermez. Bu nedenle belgeyi aldığınızdan emin olmalısınız.

Yazılı sınava girerken nüfus kağıtınızı yanınızda bulundurmanız gerekir.

Sınava geciktiğinizde başarısız sayılırsınız. Sınava rahat bir şekilde hazırlanmak için sınav saatinden yarım saat önce orada olmanızı tavsiye ederim.

Sınav alanına elektronik cihazlar sokmanız yasaktır. Bu nedenle, cep telefonları, tabletler ve diğer elektronik cihazları yanınızda bulundurmamaya dikkat etmelisiniz.

İlk yardım ile ilgili bazı haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Elektronik sınava girmeden önce elektronik sınava hazırlık bölümüne bol bol çalışalım .

elektronik sınav için dersler
Motor Ehliyeti | A, A1 ve A2 Motosiklet Ehliyeti Kursu

Motor Ehliyeti | A, A1 ve A2 Motosiklet Ehliyeti Kursu

Şubat 15, 2024 Ehliyet Sınıfları

İçindekiler Motor ehliyeti, sadece bir belge değil, aynı zamanda farklı kategorilerdeki sürücülerin yeteneklerine ve deneyimlerine göre düzenlenmiş bir dizi sınıflandırmayı da içerir. Motor ehliyeti almadan önce hangi motor ehliyeti hangi

Devam Et
Trafik ve Çevre Bilgisi

Trafik ve Çevre Bilgisi

Şubat 7, 2021 Ders Notları

İyi Dersler 🙂 Trafik ve Çevre Bilgisi Ehliyet Sınavı Dersleri bölümünde Trafik ve Çevre Bilgisi konusu ders anlatımı şeklinde işleyeceğiz . Elektronik sınavda 23 adet soru çıkacaktır . Gelin birlikte

Read More
Motor ve Araç Tekniği

Motor ve Araç Tekniği

Şubat 7, 2021 Ders Notları

İyi Dersler 🙂 Motor ve Araç Tekniği Elektronik sınavında çıkacak 4 farklı konudan birisi olan motor ve araç tekniği konusuna gelin birlikte göz gezdirelim. Motor ve Araç TEKNİĞİ Dört zamanlı bir

Read More
İlk Yardım

İlk Yardım

Şubat 7, 2021 Ders Notları

İyi Dersler 🙂 İlk Yardım Ehliyet sınavı dersleri bölümünde elektronik sınavında çıkacak 4 farklı konudan birisi olan ilk yardım konusuna gelin birlikte göz gezdirelim.  İlk YARDIM İlk yardım: Hayati tehlikeyi ortadan

Read More