Sınavını KazandıktanSonra İşlemler

Direksiyon sınavı geçtikten sonra sertifikanızı kursumuzdan alacaksınız . Sonra nüfus müdürlüğünden ehliyet için randevu alacaksınız . Direksiyon sınavını kazandıktan sonra ehliyet alma süresi 2 senedir . Yani sertifikanızı 2 sene içerisinde nüfus müdürlüğüne gidip ehliyete çevirmelisiniz . Sertifikanız ile araç kullanamazsınız . Nüfus müdürlüğü sizlere geçici ehliyet belgesi verecektir . Geçici ehliyet belgesi ile araç kullanmaya başlayabilirsiniz . Ehliyetiniz 3 iş günü içerisinde adresinizde ulaşacaktır .Ehliyet sınavını geçtikten sonra daha çok bilgi için linklere tıklayın .

Ne YAPMALIYIM?

Sürücü sertifikalarının hazırlanması

Direksiyon sınavı geçtikten sonra adayların sürücü sertifikası, sürücü kursu tarafından hazırlanarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne onaya gönderilir. Sertifikalarınız Milli Eğitimdeki yoğunluğa göre ortalama 1 hafta içerisinde onaylanır ve sürücü kursuna geri gönderilir. Onaylanan sertifikalar kursiyerlere teslim edilir.

Ehliyet başvuru işlemleri

Sürücü sertifikalarını kursunuzdan teslim aldıktan sonra bunları 2 yıl içerisinde ehliyete dönüştürmelisiniz. Bu süre içerisinde ehliyet için başvurunuzu yapmazsanız sertifikanız iptal oluyor ve tekrar ehliyet sınavına girmeniz gerekiyor.

Ehliyet başvuru işlemleri nüfus müdürlükleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Ehliyet başvuru için gerekli belgeler

  • Sürücü Sertifikası
  • Ehliyet sağlık raporu
  • Ehliyet harçları yatırıldığına dair dekont
  • Sürücü kursu dosyası
  • Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği
  • 2 adet biyometrik vesikalık fotoğraf
  • Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan.
  • Parmak izi

Ehliyet başvurusunu yaptıktan sonra ehliyetiniz 15 gün içerisinde düzenlenerek PTT kargo ile ikametgah adresinize gönderilir. Bu süre içerisinde araç kullanabilmeniz için nüfus müdürlüğünde size geçici ehliyet belgeniz verilir. Bu belgenin geçerlilik süresi 15 gündür. 15 günün sonunda artık geçici belge ile araç kullanamazsınız. MEB Motorlu Taşıtlar Sınavı linki.

 

direksiyon-sinavini-kazandiktan-sonra
direksiyon sınavından geçtikten sonra
direksiyon-sinavini-kazandiktan-sonra
direksiyon sınavından geçtikten sonra
direksiyon-sinavini-kazandiktan-sonra
ehliyet sınavını geçtikten sonra

Soru Sor

Sana Yardımcı OlmayaHer zaman Hazırız !

Direksiyon sınavı geçtikten sonra aklına takılan her şey de bize soru sorabilirsin . Sorularına cevap aramak için elimizden geleni yapacağız . 

Motor Ehliyeti | A, A1 ve A2 Motosiklet Ehliyeti Kursu

Motor Ehliyeti | A, A1 ve A2 Motosiklet Ehliyeti Kursu

Şubat 15, 2024 Ehliyet Sınıfları

İçindekiler Motor ehliyeti, sadece bir belge değil, aynı zamanda farklı kategorilerdeki sürücülerin yeteneklerine ve deneyimlerine

Devamı
MOTOSİKLET DİREKSİYON SINAV & DERS ALANI

MOTOSİKLET DİREKSİYON SINAV & DERS ALANI

Ekim 30, 2023 Direksiyon Sınavı Hakkında

MOTOSİKLET DİREKSİYON SINAV & DERS ALANI Motosiklet direksiyon sınavı & direksiyon dersleriniz Mamak/Natoyolu Natavega AVM'nin

Devamı
Mamak Natoyolu Direksiyon Sınav & Ders Alanı

Mamak Natoyolu Direksiyon Sınav & Ders Alanı

Ekim 30, 2023 Direksiyon Sınavı Hakkında

Natoyolu Direksiyon Sınav & Ders Alanı Direksiyon sınavı ve direksiyon dersleriniz Mamak/Natoyolunda olacaktır. Aşağıda Hocalarımızın

Devamı