Seni kimse durduramaz

B Engelli Ehliyeti Kursu

Öncelikle kararınızdan dolayı sizleri tebrik ederiz . Bütün engelleri ortadan kaldırmaya çalışmak , bunun için azim göstermek ve evet bunu yapabilirim demek çok onurlu bir davranış . Sizlere bu onurlu yürüyüşte destek olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız . Gelin birlikte b engelli ehliyeti kursu başvuru kurallarına göz gezdirelim.

B Engelli Ehliyeti Kursu

Sürüş özgürlüğü sağlayabilir,olanaklar yaratabilir

Araba kullanmayı öğrenmek, hayatın temel adımlarından biridir. Bu, bir kez ustalaşıldığında bağımsızlık ve özgürlük sağlayan bir beceridir. Kişisel ve profesyonel uğraşları barındırır. Sürüş, bireylerin kendi atışlarını yapmalarını sağlayan bir beceridir. B engelli ehliyeti kursu işte bu yüzden sizler için hazırlanmıştır .

Bir araç, özelleştirilmiş donanımlarla modifiye edildikten sonra, aracın nasıl çalıştırılacağını öğrenme görevi vardır. Birçok yönden, yolun kurallarını bilmek, herhangi bir kişi için olduğu gibi, engelli bir kişi için de aynıdır. Ancak, geçerli bir uyarlanmış sürücü belgesini güvence altına almak için gereken ek adımlar vardır.

B Engelli Ehliyeti Kursu
B Engelli Ehliyeti Kursu

B Engelli Ehliyeti Kursu İçin , Araçlarımız Sizler İçin,

Adaptif sürüşün en önemli yönü, araç modifikasyonlarının sürücünün benzersiz ihtiyaçlarına uygun olduğundan emin olmak ve sürücünün yolda rahat etmesini sağlamaktır. 

Nereden Mi Başlayacaksınız ?

Engelli ehliyeti alma yolundaki ilk adım, bir kişinin doktoruna danışarak “Sürmeyi öğrenmem mümkün mü?” sorusunu sormasıyla başlar.
Doktor daha sonra sizin fiziksel, bilişsel ve psikolojik durumunun onu bir motorlu taşıt kullanmaya hazır hale getirip getirmediğini belirlemek için bir fizik muayene yapacaktır. Bir doktorun inceleyeceği faktörlerden bazıları şunlardır:

 • Sizin genel sağlığınız
 • Uzuvlarınızı kullanma yeteneğinz
 • İnce ve kaba motor becerileriniz
 • Sahip olabileceğiniz herhangi bir mevcut fiziksel yaralanma
 • Görme bozukluğu

Aile Hekiminiz , olası bir ihtimal ile Uzman Hekime  danışılmasını isteyecektir. Uzman Hekim , sizin sürücü hazır olma düzeyini belirlemek için aşağıdaki faktörleri değerlendirecektir:

 • Kas gücü, zayıflık
 • Koordinasyon
 • el becerisi
 • Esneklik
 • Hareket açıklığı
 • Görüş
 • Tepki süresi
 • Karar verme becerileri
 • Uyarlanabilir ekipmanı kullanma, anlama becerisi
 • Psikolojik sağlık
B Engelli Ehliyeti Kursu

Araçlarımız Emrinizde

Araçlarımız sizlerin yeteneklerine uygun olması çok önemlidir. Bu, sizin için sürüş ayrıcalıklarını güvence altına alacak en önemli faktörlerden biridir; sürücü sınavına girerken aracımızı ve donanımızı düzgün bir şekilde çalıştırabileceklerimizi devlet kurumlarına sınav öncesi denetlettiyoruz .

Engelli Ehliyeti Kursu'ndaki En Büyük Zorluk

Çelik Sürücü Kursu olarak engelli öğrencilerimizde yaşadığımız en büyük zorluk , elektronik sınavdır . Deneyimlerimiz doğrultusunda engelli ehliyetine başvuran arkadaşlarımızın çoğu direksiyon kabiliyeti gerçekten çok yüksekti . Ama elektronik sınavda büyük zorluk yaşadıklarını gördük . Her sınavda olduğu gibi bu sınavda da kişisel özveri çok önemlidir . Çelik Sürücü Kursu engelsiz hayata teşvik olarak geliştirdiğimiz , elektronik sınav eğitim içeriklerini kolaylaştırdık ve bunları web sitemizde paylaştık . Artık arkadaşlarımız bu sınava çok daha kolay ve anlaşılabilir bir dil yardımı ile hazırlanacaklar . 

B Engelli Ehliyeti Kursu

Sorularla Engelli Ehliyeti Kursu

Önceden H sınıfı ehliyet olarak geçen ehliyet türü artık B engelli ehliyeti olarak geçmektedir. Ankara da B sınıfı engelli ehliyeti kursunu ( H sınıfı engelli ehliyeti kursu) Çelik Sürücü Kursu bünyesinde eğitim olarak vermektedir . 

B Sınıfı Engelli Otomobil Ehliyeti
B Engelli Ehliyeti Kursu

Çelik Sürücü Kursu ile Engelsiz Sürüş

0 +
Takım Arkadaşı Sizle
0 B+
Mezun Öğrenci Güvencesiyle
0 +
Araç Emrinizde

İmkanlarla engelsiz hayat ! Bir kişi belden aşağısı hareketsiz ise, el kumandaları veya joystick ile frenler ve gaz pedalları çalıştırılabilir. Veya bir kişinin sağ eli değil de sol eli varsa, kontroller aracın konsolundaki yerini değiştirebilir. Ek olarak, tekerlekli sandalye asansörleri ve rampalar, araçlarda tasarlanan erişilebilir kapılar ve tutamaklar gibi modifikasyonlar, böylece sürücüler ve bu nedenle yolcular ,  bir araca kolaylıkla girebilir, içinde emniyete alınabilir veya araçtan çıkabilir.

Modifiye edilmiş bir aracı kullanmayı öğrenmek başlı başına bir zorluk olabilir. Bununla birlikte, Çelik Sürücü Kursu bünyesinde uzman eğitim kadromuz sizlere tam destek olacaktır . 

Özgürlük

Neden Engelli Ehliyeti Almanız Çok Önemli ?

Araba kullanmak insanlara bir özgürlük duygusu verir ve ulaşım için başkalarına bağımlı olmadan istedikleri zaman ve yerde düzenli faaliyetlerde bulunmalarını sağlar. Basitçe, bir kişinin kendi tasarımıyla hayatı yaşama yeteneğini geliştirir.

Araba kullanabilen bir kişi, toplu taşıma programlarının yükü olmadan işe gidip gelmeyi daha kolay bulabilir. Ayrıca, banliyö istasyonlarının kolayca erişemeyeceği yerlerde istihdamı kabul edebilirler. 

Ayrıca, araba kullanmayı öğrenen engelli insanlar için sosyal bir artı var. Ulaşım ayarlamak zorunda kalmadan etkinliklere katılabilirsiniz , sosyalleşebilirsiniz ve hobilere, etkinliklere ve ilgi alanlarına katılabilirlersiz. 

Engelli olan herkes araba kullanamayacak. Ancak ehliyet almayı seçen kişiler için bu adım , genellikle kapsayıcılığın önündeki engelleri aşan ve kişinin kendi hayatı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasının kapılarını açan bir adımdır. Çelik Sürücü Kursu olarak bu konuda sizlere destek olmaktan gurur duyarız .

Şimdi Bize Katıl!

Sağlığınızı Önemsiyoruz !

0
EKİP ARKADAŞIMIZ
0 +
MEZUN ÖĞRENCİ
0
YILLIK DENETİM
0
ŞUBE

Soru Sor

Sana Yardımcı OlmayaHer zaman Hazırız !

Aklına takılan her şey de bize soru sorabilirsin . Sorularına cevap aramak için elimizden geleni yapacağız . 

Diğer Ehliyet Sınıflarımız

İnsan çoğu zaman hayattında 1 kez ehliyet alır , Çelik Sürücü Kursu’nu şeçmeniz bizler için büyük onurdur . İşimizi severek yapıyoruz , sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız .

Related Posts

Comments (3)

 • Deniz
  Deniz September 4, 2021 at 10:13 pm

  Ben engeliyim yüzde 40 ortopedi raporum var fakat ehliyetimi aldım ama engeli diye biliyordum ehliyeti normal sağlam vatandaşlar gibi ehliyet vermişler nerde o zaman benim engelliliğim kaç gündür kafamda sorunlar oluşuyor ve kendimi mutsuz hissediyorum adalet haklarımız nerede

  • Çelik Sürücü Kursu
   Çelik Sürücü Kursu Admin September 7, 2021 at 9:28 am

   Bunu duyduğumuza çok üzüldük Deniz Bey ! Sanırım ehliyetinizi başka kurstan aldınız , Çelik Sürücü Kursu öğrencisi değilsiniz . Sizi bu duruma neden soktular bilmiyorum . Nedeni ni kursunuza sordunuz mu ?

 • Selçuk kayalı
  Selçuk kayalı April 15, 2022 at 9:17 pm

  B sınıf ehliyetim var ancak fiziksel olmayan engelli raporum var yüzde 54 ehliyetimin değişimi geldi ticari araç kullanıyorum sağlık ocağı hastaneye sevk etti ticari araç kullanim iptal mi olacak bilgi verirseniz sevinirim

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.*